دوشنبه 30 بهمن 1396       
 پژوهشکده های مجازی
 آمار سایت
بازدید کل:31485987 نفر
بازدید ماه پیش:62584 نفر
بازدید دیروز:591 نفر
بازدید امروز:645 نفر
افراد آنلاین:70 نفر
 
    
برای سرکوب تولید غیرقانونی؛
تولید حشیش در ترکیه قانونی شد
ایندیپندنت نوشت: دولت ترکیه، تولید حشیش در ۱۹ استان کشور خود را به منظور سرکوب تولید غیرقانونی، قانونی اعلام کرد.
اخبار بازدید:۷۰۸ ۱۳:۳۰ ۱۳۹۵/۷/۲۶ .
به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی، به نقل از خبرگزاری سینا ایندیپندنت نوشت؛ دولت ترکیه، با توجه به مقررات جدید از سوی وزارت غذا، کشاورزی و دامپروری این کشور، تولید حشیش در 19 استان کشور خود را به منظور سرکوب تولید غیرقانونی، قانونی اعلام کرد.

 

براساس قانون جدید، "کشت شاه دانه و کنترل مقررات" اجازه خواهد داد تا تولید حشیش با کنترل بسیار زیاد در استان‌های انتخاب شده، برای مقاصد پزشکی و علمی قانونی شود.

 

به گزارش روزنامه ترکی حریت، براساس این مقررات، تولید کنندگان باید از سوی دولت دارای مجوز باشند تا بتوانند کشت حشیش را طی دوره سه ساله انجام دهند.

 

تولید کنندگان بالقوه، باید حکم اثبات عدم دخالت‌شان در هرگونه فعالیت غیرقانونی تولید حشیش، مواد مخدر و یا استفاده‌های غیرپزشکی را دریافت کنند.

 

به گزارش اخبار T24 ترکیه، مقام‌های مسئول زمین‌های کشت حشیش را هر ماه قبل از شروع فصل برداشت محصول، بررسی می‌کنند تا هر نشانه‌ای از فعالیت‌های غیرقانونی را پیدا کنند.

 

این مقررات تصریح می‌کند که تولید کنندگان مجاز، باید تمام قسمت‌های گیاه شاهدانه را بعد از هر دوره برداشت، دور بریزند تا از هرگونه استفاده به عنوان دارو یا روانگردان جلوگیری شود.

 

مصرف تفریحی حشیش در ترکیه غیرقانونی است؛ در اختیار داشتن، خرید یا فروش هرگونه مواد مخدر از جمله حشیش غیر قانونی بوده و مجازات دو سال زندان را دارد.

 

انتهای پیام/


قدرت گرفته از سایت ساز سحر