دوشنبه 30 بهمن 1396       
 پژوهشکده های مجازی
 آمار سایت
بازدید کل:31486021 نفر
بازدید ماه پیش:62584 نفر
بازدید دیروز:591 نفر
بازدید امروز:679 نفر
افراد آنلاین:75 نفر
 
    
دبیر علمی یازدهمین کنگره بین المللی بیماری‌های غدد درون ریز و متابولیسم:
نیاز مادران به "ید" در دوران بارداری/ ایران جزء ۱۰ کشور عاری از کمبود "ید" است
دبیر علمی یازدهمین کنگره بین المللی بیماریهای غدد درون ریز و متابولیسم با بیان اینکه ایران جزو ۱۰ کشور عاری از کمبود ید است، اظهار کرد: نتایج مطالعات نشان داده نیاز مادران در دوران بارداری و شیردهی به «ید» افزایش می‌یابد.
اخبار بازدید:۵۷۹ ۱۱:۲۷ ۱۳۹۵/۷/۲۶ .
به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی، به نقل از خبرگزاری سینا، حسین دلشاد، دبیر علمی یازدهمین کنگره بین المللی بیماری‎های غدد درون ریز و متابولیسم اظهار کرد: عناوین این کنگره شامل بیماری‌های غده هیپوفیز، هیپوتالاموس، تیروئید، پاراتیروئید،تخمدان، بیضه، دیابت، اختلال چربی خون، چاقی و ... است که طی سه روز برگزاری کنگره این مطالب در غالب سخنرانی های جامع، سمپوزیوم ها و بحث در مورد بیماران ارائه خواهد شد.

 

وی افزود: هر سخنرانی جامع و هر سمپوزیوم به بیماری خاصی خواهد پرداخت؛ در مجموع در این کنگره 10 سخنرانی و 12 سمپوزیوم و دو کارگاه عملی برگزار خواهد شد.

 

این متخصص غدد داخلی و متابولیسم در ادامه یادآور شد: در مجموع 350 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده که 30 مقاله پذیرفته نشده است . از مجموع مقالات پذیرفته شده 60 مقاله در غالب سخنرانی و مابقی به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

 

دلشاد، در بخش دیگری از سخنانش بیماری تیروئید در دوران بارداری و تولید مثل را یکی از مهم‌ترین بیماری‌های غدد دانست و گفت: طی سال‌های اخیر کمبود ید در ایران وجود داشته است اما در 10 سال اخیر ایران جزء 10 کشور عاری از کمبود ید معرفی شده است.

 

وی با بیان اینکه نیاز مادران در دوران بارداری و شی ردهی به ید افزایش می‌یابد، تصریح کرد: نتایج مطالعات انجام شده روی زنان باردار در 10 استان کشور نشان می‌دهد زنان ایرانی در دوران بارداری به مکمل‌های ید رسان نیاز دارند.

 

بر اساس این گزارش، یازدهمین کنگره بین المللی بیماری‌های غدد درون ریز و متابولیسم از    12 تا 14 آبان در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/


قدرت گرفته از سایت ساز سحر