دوشنبه 30 بهمن 1396       
 پژوهشکده های مجازی
 آمار سایت
بازدید کل:31486007 نفر
بازدید ماه پیش:62584 نفر
بازدید دیروز:591 نفر
بازدید امروز:665 نفر
افراد آنلاین:71 نفر
 
    
مسئول هماهنگی پیوند اعضای بسیج جامعه پزشکی آذربایجان شرقی:
۲۷ هزار نفر در کشور منتظر دریافت عضو هستند/ راه اندازی بخش پیوند اعضای شمال غرب در تبریز
مسئول هماهنگی پیوند اعضای بسیج جامعه پزشکی آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون۲۷ هزار نفر در کشور منتظر دریافت عضو هستند و روزانه ۷ الی ۱۱ نفر از هموطنان ما به دلیل کم بودن اهدا کننده به دلیل فقدان فرهنگ سازی مناسب جان خود را از دست می‌دهند.
اخبار داخلی سازمان بازدید:۸۲۲ ۱۲:۳ ۱۳۹۵/۷/۲۶ .

رسول زارع زاده، مسئول هماهنگی پیوند اعضای بسیج جامعه پزشکی استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی درباره اجرای گسترده طرح اهدای عضو در این استان گفت: بنده جانباز شیمیایی هستم که حدود 20 ماه پیش پیوند کبد شدم که در جریان حضور وزیر بهداشت و ملاقات با وی در شیراز از نبود این پیوند در شمال غرب کشور سخن گفتم؛ در این باره از وزیر درخواست 4 میلیارد تومان اعتبار کردم که با این درخواست موافقت شد و در نهایت با همکاری آقای صومی، ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز اجرایی شدن این طرح در دستور کار قرار گرفت.


وی ادامه داد: این طرح سالیان زیادی در استان آذربایجان شرقی ابتر مانده بود که بنده به عنوان نیروی بسیج جامعه پزشکی این موضوع را با وزیر بهداشت مطرح کردم و با موافقت وی و اجرای این طرح یک افتخار برای استان آذربایجان شرقی و کشور محسوب می‌شود.


اجرای طرح اهدای عضو از بیمارستان صحرایی سال گذشته تبریز آغاز شد

زارع زاده، با اشاره به اینکه پس از دریافت پیوند کبد مسئولیت پیگیری طرح اهدای عضو بر عهده بنده گذاشته شد، بیان کرد: طرح اهدا را حدود یک و نیم سال است که در تبریز شروع کرده‌ایم؛ در ابتدای کار این طرح در کشور به شکل پایلوت از بیمارستان صحرایی سال گذشته تبریز اجرایی شد و به مرور مورد استقبال فوق العاده مردم این شهر قرار گرفت.


وی ادامه داد: آیت الله شبستری، امام جمعه تبریز برای اولین بار در کشور از تریبون نماز جمعه برای اطلاع رسانی در حوزه اهدای عضو استفاده کردند و از منظر آموزه‌های دینی این موضوع را برای مردم بیان کردند.


وی ادامه داد: در جشن نفس در تهران وزیر بهداشت بر روی نامه ما دستور مجدد دادند تا این اعتبار برای تبریز تخصیص پیدا کند، که این دستور در معاونت راهبردی وزارتخانه بهداشت در حال سیر مراحل اداری است.


امیدواریم تا پایان سال تعداد ۱۵ هزار نفر فرم‌های اهدای عضو را در استان پُر کنند

این دانشجوی دکترای تخصصی روانشناسی ضمن بیان همکاری مسئولان استانی در اجرای طرح اهدای عضو به موضوع پُر کردن فرم توسط هفت هزار نفر در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: هر روز تعداد افراد متقاضی اهدای عضو در استان بیشتر می‌شود و ما امیدواریم تا پایان سال تعداد 15 هزار نفر فرم‌های اهدای عضو را پر کنند.


۲۷ هزار نفر در کشور منتظر دریافت عضو هستند

این مقام مسئول با تاکید بر این موضوع که رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور پیاده سازی این طرح را در سراسر کشور اجرایی کند، ابراز کرد: هم اکنون27 هزار نفر در کشور منتظر دریافت عضو هستند و روزانه 7 الی 11 نفر از هموطنان ما به دلیل کم بودن اهدا کننده به دلیل فقدان فرهنگ سازی مناسب جان خود را از دست می‌دهند.


زارع زاده، ادامه داد: شورای بسیج جامعه پزشکی استان آذربایجان شرقی اولویت کاری خود را بر روی طرح اهدای عضو قرار داده است و این طرح با جدیت، تلاش و همدلی میان سازمان‌ها و نهادهای استان در حال پیگیری است.


رزمندگان دیروز، سفیر سلامت امروز

وی در ادامه گفت: از نیروهای رزمنده دفاع مقدس بدون پرداخت هزینه به عنوان سفیر سلامت استان دعوت به کار کردیم و رزمنده‌ای که دیروز در جبهه بود امروز به عنوان پیام آور سلامت در این عرصه پای کار آمده است.


راه اندازی بخش پیوند اعضاء شمال غرب در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز

مسئول هماهنگی پیوند اعضای بسیج جامعه پزشکی استان آذربایجان شرقی خبر داد: در حال تلاش هستیم تا با همت بسیج و دانشگاه علوم پزشکی در چند ماه آینده بخش پیوند اعضای شمال غرب را در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز راه اندازی کنیم اما نکته مهم این است که امتیاز و تلاش اجرای طرح برای بسیج جامعه پزشکی است هرچند که شاید بسیاری این موضوع را نادیده بگیرند.


زارع زاده، در پایان بر این موضوع تاکید کرد که اهدای عضو شکرعلی فرزاد از استان کهگیلویه و بویراحمد به هفت نفر از جمله بنده در نهایت منجر به راه اندازی پیوند اعضا در شمال غرب کشور شد و موفقیت اینجانب در تحصیل در رشته دکترای تخصصی همچنین تلاشی که در این زمینه شروع کرده‌ام مدیون ایثار و تلاش این خانواده داغدار است.


انتهای پیام/قدرت گرفته از سایت ساز سحر