دوشنبه 30 بهمن 1396       
 پژوهشکده های مجازی
 آمار سایت
بازدید کل:31486033 نفر
بازدید ماه پیش:62584 نفر
بازدید دیروز:591 نفر
بازدید امروز:691 نفر
افراد آنلاین:10 نفر
 
    
عضو بسیج جامعه پزشکی استان خوزستان:
بسیج جامعه پزشکی خوزستان مسئله ریزگردها را به شکل جدی پیگیری می‌کند
عضو بسیج جامعه پزشکی استان خوزستان گفت: خوشبختانه برنامه‌های اجرا شده بسیج جامعه پزشکی خوزستان درباره مشکل ریزگردها در سطح استان خوب بوده است و ما آن را به شکل جدی پیگیری خواهیم کرد.
اخبار داخلی سازمان بازدید:۶۴۰ ۱۱:۴۶ ۱۳۹۵/۷/۲۴ .

احمد عامری، عضو بسیج جامعه پزشکی استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی درباره نقش این نهاد در ارتقاء سلامت و محرومیت عمومی جامعه گفت: در اصل بسیج در کربلا ابداع شده و در سال 58 توسط امام راحل پایه گذاری شد که یکی از زیر شاخه‌های آن بسیج جامعه پزشکی است.


وی با بیان اینکه امروزه پایه بسیج در کشور بسیار محکم شده است و دنیا نیز به آن نظر خاصی دارد، بیان کرد: افراد بسیجی از مزایای خاصی برخوردار نیستند اما با تمام وجود پای کار هستند که در این‌باره بسیج جامعه پزشکی به شکل مرتب برای افراد در مناطق محروم و در نقاط دور از دسترس کارهای مختلفی را انجام می‌دهد.


کمک رسانی بسیج به سایر کشورها در زمان بلایای طبیعی

عامری، ادامه داد: افراد بسیار زیادی به شکل مجانی توسط بسیج جامعه پزشکی زیر عمل جراحی قرار گرفته‌اند همچنین بسیج جامعه پزشکی داروی رایگان در اختیار نیازمندان قرار می‌دهد، همچنین این نهاد در حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله به کشورهای دیگر کمک رسانی می‌کند.


عضو بسیج جامعه پزشکی استان خوزستان درباره عملکرد بسیج جامعه پزشکی این استان گفت: در آن خطه مشکلات زیادی وجود دارد که برطرف کردن آنها نیازمند به کار زیاد است اما افراد دارای محرومیت در این استان هنوز شاهد تبعات جنگ تحمیلی هستند؛ هم‌اکنون مسئله ریزگردها در این استان مشکل دیگری است که خوشبختانه برنامه‌های اجرا شده بسیج جامعه پزشکی در سطح استان در حد توان خوب بوده است و ما آن را به شکل جدی پیگیری خواهیم کرد.


وی با اشاره به اینکه برای ارتقاء سلامت هر فردی باید در حد توان خود کار کند، خاطرنشان کرد: معاونت بهداشت در وزراتخانه نیز برنامه جدیدی در این باره دارد که اگر خوب اجرا شود گام مهمی در زمینه ارتقاء سلامت اتفاق خواهد افتاد البته آموزش بهداشت به مردم بسیار مهم است که ارائه دهندگان خدمت باید به این مسئله توجه کنند و در این باره بسیج کل کشور نیز در حال ورود به این موضوع است.


انتهای پیام/قدرت گرفته از سایت ساز سحر