دوشنبه 30 بهمن 1396       
 پژوهشکده های مجازی
 آمار سایت
بازدید کل:31486036 نفر
بازدید ماه پیش:62584 نفر
بازدید دیروز:591 نفر
بازدید امروز:694 نفر
افراد آنلاین:75 نفر
 
    
با دستان پزشک متخصص عضو بسیج جامعه پزشکی؛
پس از ۱۴ سال نابینایی، نور به چشمان جانبازی بازگشت
عضو بسیج جامعه پزشکی، پس از ۱۴ سال نابینایی یک جانباز، توانست دید را به چشمان وی بازگرداند.
مقالات بازدید:۱۰۶۳ ۷:۳۰ ۱۳۹۵/۴/۱۵ .

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی، آقای غلام دلشاد، جانباز ۷۰ درصد و دارنده نخستین مدال رشادت است که در سال ۱۳۸۷ اولین پیوند سلول‌های بنیادی توسط آقای دکتر خسرو جدیدی با موفقیت برروی چشم ایشان انجام شده است؛ ایشان در روز ششم ماه مبارک رمضان همراه خانواده مهمان برنامه «شهر باران» بود.


وی در این برنامه تلویزیونی گفت: من یکی از جانبازان قربانی سلاح‌های شیمیایی کشتار جمعی در دوران دفاع مقدس هستم که دچار ۷۰ درصد سوختگی در دوران جنگ شدم و آن زمان به دلیل درصد بالای سوختگی به کشور سوئد، بلژیک و آلمان غربی اعزام شدم؛ همه پزشکان در این کشور‌ها از درمان من اعلام عجز کردند.


این جانباز افزود: در سال ۶۵ دید چشم چپم به یک درصد و دید چشم راستم به ۳ درصد رسید؛ به تدریج کم و بیش بینایی باقی مانده هم از دست رفت و من تا ۱۴ سال فاقد بینایی بودم.


آقای دلشاد، علت نابینایی خود را سوختگی تمام عصب‌های بینایی، قرنیه و سلول‌های بنیادی چشم اعلام کرد تا اینکه بعد از ۱۴ سال دکتر خسرو جدیدی، پزشک فوق تخصص چشم و عضو بسیج جامعه پزشکی اعلام کرد در پروژه‌ای با کمک خواهر یا برادر هم ژن وی می‌تواند بینایی را به او بازگرداند؛ بنابراین در سال ۸۷ این کار عملیاتی شد و با شرکت خواهر اینجانباز عزیز در این پروژه جراحی، بینایی بار دیگر به چشمان آقای دلشاد بازگشت.


وی در پایان گفت: هیچگاه از رفتن به جبهه به دلیل نابینایی‌ام ابراز پشیمانی نکردم و همیشه خوشحال بودم که بینایی خود را در راه رضای خداوند و به تحقق رسیدن آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی از دست داده‌ام.


انتهای پیام/


قدرت گرفته از سایت ساز سحر